Free Birds

Free Birds, özgürlükleri için menülerden hindi yemeğini kaldırma amacıyla bir araya gelen ve zamanda yolculuk yapan iki hindinin eğlenceli öyküsünü konu ediniyor. Reggie son derece mutlu ve sorunsuz bir hayat sürerken kendini Şükran Günü yemeği için Beyaz Saray’da hazırlanırken bulur. Bir gün Jake isimli başka bir hindi tarafından kaçırıldığında ise orada bulunmasının asıl nedenini öğrenir.

Reggie, yemek masasının onur konuğu olmaktan ziyade masanın sıradan yemeklerinden biri için kullanılacaktır. Reggie ve Jack kafa kafaya verip devasa binadan kaçmaya karar verirler, bu sırada da evin bir köşesinde yer alan hükümete ait gizli bir labaratuarla karşılaşırlar. Labaratuarda bulunan zaman makinesi onları 1621 yılına, Şükran Günü yemeğinin ilk kez yapıldığı tarihe götürür.

Film Ekip

Yapım ŞirketiRelativity MediaYapım Yılı:2013YapımcıScott MosierYönetmenJimmy HaywardOrjinal SeslendirmeOwen Wilson, Woody Harrelson, Amy Poehler, Dan FoglerTürkçe SeslendirmeMurat Boz (Reggie), Uğur Taşdemir (Jake), Arzu Doğan (Jenny), Ender Yiğit (Derin Gaga), Aytekin Özen (Deri Gaga), Zeki Atlı (Stendish), Melis Balkan (Başkanın kızı), Levent Ünsal (General Sagan), Ali Rıza Kubilay (Azmat 1), Ali Ekber Diribaş (Koruyucu), Mert Asutay (Bread Ford), Murat Şenol (Justie)

Melodika Ekip

Seslendirme YönetmeniMurat ŞenolAsistanZeynep YazıcıoğluADR RecordistErdinç KayaEdit:Alper ÖzşenFinal MixSerdar Öngören