Bu İşte Bir Yanlızlık Var

Birkaç yıl öncesine kadar bir rock grubunda çalan, besteler yapan ve zamanında parlak bir gelecek vaat eden, 30’larının sonlarındaki eski müzisyen Mehmet (Engin Altan Düzyatan), müzikten uzaklaşmış, boşanmış ve kıt kanaat geçinen bir adamdır artık… Geçimini gitar tamir ederek ve birkaç kişiye özel ders vererek sağlayabilmektedir.

Onu hayata bağlayan en önemli şey, haftada bir gün görüşebildiği 9 yaşındaki kızı Ezgi’dir.

Mehmet, boşandıktan sonra başka biriyle evlenen eski eşi Nazlı’yla (Gaye Gürsel) kızı için hala görüşmektedir. Büyük bir aşkla evlendikleri Nazlı’yla artık hiç anlaşamıyorlar ve sürekli atışıyorlardır.

Mehmet karısıyla evliyken de sık sık görüştükleri Ayşe (Özgü Namal) ve kocası Orhan’la (Polat Bilgin) aynı apartmanda oturuyordur. Ayşe ve Orhan’ın da evlilikleri son dönemde çatırdamaktadır.

Tartıştıkları bir akşam Orhan evi terk edince Mehmet, Ayşe’ye destek olur. Hiç kimseye gittiği yeri söylemeden evini terk eden Orhan kayıptır, günler geçtikçe de Ayşe’nin endişesi ve merakı artar. Mehmet Ayşe’ye kocasını bulmakta yardım etmeye karar verir. Bu arada çok sevdiği ve ona zamanında çok ağabeylik yapan Nihat’ı tam da o günlerde kaybetmesinin acısını yaşıyordur. Bu acı haberi ulaştıran eski arkadaşı Altan (Emin Gürsoy) ona popüler bir pop şarkıcısı olan Atiye’nin orkestrasında iş bulur… Mehmet kendi karakterine hiç uygun bulmadığı bu işi hiç istemeden, “mecburen” ve Altan’ın ısrarı yüzünden kabul eder.

Bütün bu karışık günlerin içinde Mehmet, Ayşe’yle kocasını aramak için geçirdiği zaman içinde bu hayatın böyle ‘yalnız’ daha nereye kadar gideceğini sorgulamaya ve gençliklerinden beri çok iyi anlaştığı Ayşe’den giderek daha fazla hoşlanmaya, hatta ona şiddetli bir aşk duymaya başlar…

Film Ekip

Yapım ŞirketiFida FilmYapım Yılı:2013YapımcıMurat AkdilekYönetmenKetcheOyuncularÖzgü Namal, Engin Altan Düzyatan, Gaye Gürsel, Emin Gürsoy, Müge Boz

Melodika Ekip

Dublaj FX Ambiansİlker ÇiftçiSes Tasarım & PremixCenker KöktenFinalmixSerdar Öngören